Vydařený nástup pomohl k vítězstvím s plzeňským dorostem

Povedené střetnutí sehrál FC Písek v úterý večer proti dorostenců plzeňské Viktorky. Za třicet minut si vytvořil náskok 3:0 a vedení udržel i přes korekce Plzeňanů. V obou poločasech se prosadil v koncovce Ondřej Bicenc. Polovina z půltuctu gólů padla z pokutových kopů.

Muži příprava , Přátelské utkání, 31. 1. 2023, 18:00 hod.
FC Viktoria Plzeň U19
4:2
Poločas: 3:1, Góly: 8. a 52. Bicenc, 15. Sajtl, 30. (pen.) Kalousek – 38. (pen.) Houdek, 56. (pen.) Štauber. Rozhodčí: Žemlička – Hrušková, Brodský.
FC Písek: 1. poločas: Satrapa – Novák, Němeček, Kašpar, Malý – Baďura, Sajtl – Kalousek, Štěch, Voráček – Bicenc.
2. poločas: Lukeš – Vokurka, Kašpar, Malý – Hendrych, Sajtl – Kalousek (Souhrada), Vonášek, Pícha, Voráček – Bicenc (Kohout).
FC Viktoria Plzeň U19: Sutr – Šut, Borolič, Tůša, Vilím – Houdek, Kubín, Kucharík, Kule – Doubek, Šmíd. Střídali Böhm, Štauber, Honomichl, Keltyčka, Pracht, Suchý, Macák, Zarzycký, Kulišan, Secký.

Trenér Milan Nousek byl tentokrát spokojený. „Už to bylo lepší. Spokojenost je nejenom s výsledkem, ale pozitivně hodnotím po většinu hrací doby i hru. Měli jsme tam konečně dobré pasáže,“ říká s úsměvem písecký kouč.

Vítězství Písku bylo zasloužené. Už v 8. minutě skóroval Bicenc, který po rohovém kopu nadvakrát hlavou překonal brankáře Sutra. Po čvrthodině hry se střelou zpoza vápna prosadil Sajtl a bylo to 2:0. Na 3:0 zvýšil z pokutového kopu ve 30. minutě sám faulovaný Kalousek. Ještě před poločasem se ale prosadili i hosté, když rovněž z pokutového kopu snížil Houdek na rozdíl dvou gólů.

Po přestávce padlo po jedné brance na každé straně. V 52. minutě po centru z pravé strany skóroval podruhé v utkání Bicenc a pár minut na to dostala Viktorka znovu možnost kopat penaltu. Míč si tentokrát postavil střídající Štauber a korigoval na konečných 4:2.

„Zápas jsme měli pod kontrolou. Kdybychom se vyvarovali dvou zákroků ve vápně, tak jsme ani nemuseli inkasovat,“ dodal k úterní přípravě Milan Nousek.

Zápasy pokračují v rychlém sledu dál a už v sobotu dopoledne přivítají fotbalisté Písku ve svém areálu divizního půlmistra Sokol Lom.