Příbram potvrdila roli favorita, vedoucí celek druhé ligy vyhrál v Písku 2:0

Fotbalisté Písku měli v týdnu herní volno a přesně po sedmi dnech nastoupili na svém hřišti v dalším přípravném utkání proti Příbrami. Písečtí sehráli s druholigovým soupeřem kvalitní zápas, který měl náboj, na vedoucí tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ale nestačili a prohráli 0:2.

Muži příprava , Přátelské utkání, 11. 2. 2023, 10:30 hod.
FK Viagem Příbram
0:2
Poločas: 0:1, Góly: 40. Surmaj, 57. Ngane. Rozhodčí: Toucha – Žemlička, Smola. Bez karet. Diváků: 50.
FC Písek: Lukeš – Novák, Němeček, Kašpar, Vokurka – Hendrych, Sajtl – Kalousek, Štěch, Malý – Bicenc. Střídali Satrapa, Baďura, Pícha, Čibera, Vonášek, Kotrba, Martin Kynkor.
FK Viagem Příbram: Melichar - Dudl (65. Kareš), Sakala (46. Jašič), Stropek (46. Ngane), Fišl (65. Švestka) - Langhamer (65. Bismarck), Jeřábek (46. Krasniqi), Petrák, Čejka - Vott (46. Vokřínek), Surmaj (60. Krameš).

„Hodnotím to kladně, i když výsledek mě mrzí. Soupeř potrestal dvě naše chyby po situacích, které se daly zvládnout lépe. My jsme naopak naše šance neproměnili,“ shrnul důvody porážky trenér Písku Milan Nousek ml.

Ambiciózní tým Středočechů vedený zkušeným trenérem Dušanem Uhrinem ml. skóroval v každém poločase jedenkrát. V tom prvním se Příbrami podařilo rozebrat píseckou obranu a Surmaj doklepával míč prakticky do odkryté brány. „Z naší strany došlo k chybám na pravé straně a následně jsme neuhlídali nabíhajícího hráče,“ okomentoval situaci ze 40. minuty Milan Nousek.

I Písek ovšem mohl skórovat. V závěru první půle dostal míč za obranu Malý, sám před gólmanem ale nezakončil dobře. V 57. minutě hry pak písecké naděje na lepší výsledek zhasly definitivně. Domácí stoper nedoskočil na příbramský centr, míč získal střídající Ngane a trochu se štěstím jej dostal za Satrapova záda.

Za zmínku stojí taky šance domácího Sajtla, který ve druhém poločase mířil do břevna. „Není to žádná ostuda, ale každá prohra samozřejmě mrzí. Jinak to byl super zápas a dobrá příprava,“ uzavřel své hodnocení Nousek, jemuž chyběli Koreš, Voráček či stále Běloušek.