Písek na úvod jarní části prohrál derby s béčkem Dynama

FC Písek vstoupil do jara porážkou v domácím derby s rezervou Dynama Č. Budějovice. Hosté nekompromisně potrestali dvě chyby v písecké defenzívě, žlutomodří v nástupu do druhé půle vyrovnali, podali zlepšený výkon, ale i přes několik šancí už vyrovnat nedokázali.

ČFL A, 16. kolo, 4. 3. 2023, 10:15 hod.
SK Dynamo Č. Budějovice B
1:2
Poločas: 0:1, Góly: 53. Kašpar - 20. Böhm. 59. vlastní (Sajtl). Rozhodčí: Langmajer - Duda, Šiška. ŽK: 2:1 (33. Sajtl, 90. Koreš - 92. Prášek). Diváků: 250.
FC Písek: Satrapa – Novák (73. Malý), Musa, Kašpar, Vokurka – Němeček, Sajtl – Kalousek (19. Štěch), Koreš, Hendrych (80. Běloušek) – Bicenc.
SK Dynamo Č. Budějovice B: Lerch – Brabec, Čoudek, Böhm, Šimoník (16. Pineau) – Polanský, Pravda (88. Malecha), Hák, Pařízek – Bečvář, Bastl (74. Prášek).

První poločas se žlutomodrým (bez opor Voráčka a Bělouška) pranic nevydařil, vázla jim kombinace, neudrželi míč, přišli o zraněného Kalouska a hlavně lacino prohrávali, když ve 20. minutě Sajtl minul trestuhodně míč, ten se dostal k ve vápně Böhmovi a kapitán černobílých nechytatelnou ranou pod břevno otevřel skóre.

Domácí měli do přestávky dvě velice nadějné možnosti na vyrovnání, ale Němeček špatnou rozehrávku brankáře nepotrestal a osamocený kapitán Koreš střílel vysoko nad Lerchovu branku.

Osm minut po změně stran novic Štěch zahrával roh, Vokurkův pokus Lerch vyrazil a po Bicencově hlavičce dorážel z bezprostřední blízkosti debutující dorostenec Kašpar. V 60. minutě se stav měnil potřetí. Před brankářem Satrapou se ocitl úplně sám Bastl a s pomocí Sajtla vsítil vítězný gól derby.

Písečtí se hnali před budějovickou branku, Koreš ve slibné pozici hlavičkoval nad, v závěru Musovu hlavičku po rohu a následnou dorážku Němečka zlikvidoval pohotovými zákroky Lerch. V nastavení střílel hostující Böhm z trestného kopu do tyče, vzápětí mohl vyrovnat střídající Běloušek, ale špatně trefil míč.

Mladíci Dynama tak oplatili Písku podzimní porážku a odvezli si cenné tři body.