Písek veze z lázeňského města dobrý bod. Mohly ale být i tři

Další bod zapsali do tabulky České fotbalové ligy fotbalisté Písku. Tentokrát jej dovezli ze hřiště Karlových Varů a podruhé za sebou remizovali 1:1.

ČFL A, 19. kolo, 25. 3. 2023, 18:00 hod.
FC Slavia Karlovy Vary
1:1
Poločas: 0:1, Góly: 89. Červený - 12. Sajtl. Rozhodčí: Hodek – Kubec, Cihlář. ŽK: 2:3 (64. Maňák, 66. Pěkný – 16. Sajtl, 55. Němeček, 90+3. Štěch). Diváků: 200.
FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Skala, Vyleta, Pěkný, Owolabi – Horník (85. Wireko), Prágr, Toure (73. Kormos), Okorie – Červený, Maňák.
FC Písek: Satrapa – Musa, Běloušek, Kašpar – Němeček, Sajtl – Malý, Koreš, Vokurka (73. Hendrych) – Kalousek (89. Štěch), Voráček (80. Bicenc).

„Před utkáním bychom bod brali, teď má ale trochu tu pachuť, že jsme dostali vyrovnávací gól na konci. Bereme ho ale i teď,“ říkal zhruba hodinu po skončení zápasu trenér Milan Nousek.

Písek šel brzy do vedení ve 12. minutě, kdy sehráli pěknou akci na jeden dotek a Ondřej Sajtl bombou bez přípravy zpoza vápna otevřel skóre. Do slibné pozice se o chvíli později dostával také Koreš, domácí obránci ale na poslední chvíli zatáhli za záchrannou brzdu.

Karlovarští v první půli, snad až na slabou střelu Okorieho, Satrapu výrazněji neohrozili a poločas tak skončil o gól lépe pro Písek. Obrovskou smůlu si Písečtí vybrali v 57. minutě. Na Korešův trestný kop si ve vápně vyskočil Martin Voráček, hlavou však míč nasměroval jen do tyče.

Hosté tým v červenobílých dresech do větších šancí nepouštěli a s blížícím se koncem zápasu jejich šance na plný bodový zisk rostla. Minutu před koncem se ale domácím přece jenom podařilo vyrovnat. Míč ve vápně prošel k volnému Jaroslavu Červenému a proti jeho zakončení z několika kroků neměl Satrapa nárok zasáhnout.

Písek si tak odvezl z lázeňského města alespoň bod, i ten má ale svou cenu. „První poločas jsme odehráli lépe než ten druhý. V tom druhém jsme si sice vytvořili dvě šance, mohli jsme své vedení pojistit, to se nám ale nepodařilo a vezeme tedy alespoň bod,“ hodnotí zápas kouč Nousek. I po vzájemném duelu tak mají Karlovy Vary a Písek stejný počet bodů.