Středeční smírná dohrávka se nesla ve znamení bleskových odpovědí

V dohrávce 22. kola České fotbalové ligy hrál Písek s fotbalisty Králova Dvora nerozhodně 2:2. Písečtí popáté v řadě uhráli remízu a na domácí půdě stále čekají na první letošní vítězství.

ČFL A, 22. kolo, 10. 5. 2023, 18:00 hod.
FC Písek
FK Králův Dvůr
2:2
Poločas: 1:1, Góly: 35. Voráček, 68. Kašpar – 34. Kraus, 70. Patrovský. Rozhodčí: Lerch – Trska, Hes. ŽK: 0:2 (31. Beňo, 81. Fatrdle). Diváků: 293.
FC Písek: Satrapa – Musa (72. Němeček), Běloušek, Kašpar – Vokurka – Sajtl, Koreš, Kalousek, Štěch (46. S. Novák) – Bicenc (58. Malý, 85. Hendrych), Voráček.
FK Králův Dvůr: Toman – Fatrdle, Bouček, R. Novák, Raley (46. Procházka) – Patrovský, Beňo (90. Nazarenko), Dvořák, J. Novák – Novotný (93. Beneš), Kraus.

Na jaře jsou vlastně remízovými králi, sedm zápasů z desíti odehraných skončilo nerozhodně. Tuhle domácí remízu se sousedem v tabulce ale trenér Milan Nousek kousal těžko. Určitě hůře než například domácí březnovou plichtu s přeštickým nováčkem. „Při vší úctě k soupeři jsme Králův Dvůr měli doma porazit,“ neskrýval své zklamání písecký kouč. Bod je pro něho málo.

Zápas byl na vážkách vlastně po celých devadesát minut. Jakmile dala jedna strana gól, druhá nejpozději do dvou minut odpověděla. První gól vsítili ve 34. minutě "cábelíci" Martinem Krausem, avšak písecká odpověď trvala pouhou jednu minutu. Do šibenice zamířil parádně Martin Voráček a po pětatřiceti minutách hry to bylo 1:1.

Další dva slepené góly přišly přesně za půl hodiny. Pro změnu to byl Písek, který šel do vedení. Na rohový kop v 68. minutě vyskočil nejvýše Jakub Kašpar a hlavou poslal domácí do vedení 2:1. Náskok ale žlutomodří udrželi pouze necelé dvě minuty, když obránci neuhlídali ve vápně hlavičkujícího Marka Patrovského a ten z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 2:2.

Nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu. „Individuální chyby nás stály lepší výsledek,“ smutnil Milan Nousek. Ty podle jeho názoru vyplývaly z přílišného respektu. „Někteří hráči si až moc uvědomovali důležitost zápasu a to jim bránilo podat optimální výkon, na jaký jsem u nich zvyklý,“ myslí si kouč. Po remízách v Hostouni nebo s Domažlicemi byl Nousek se ziskem bodu spokojený, avšak po středeční dohrávce byl rozčarovaný.