Třináctý Písek vybojoval bod v těžkém domácím utkání se třetí Viktorií Plzeň B

Písečtí fotbalisté v jarní části ČFL dosahují zatím lepší výsledky na hřištích soupeřů. Doma ještě nezvítězili, což zůstává v platnosti také po náročném duelu s rezervou plzeňské Viktorie. Vybojovaný bod ale má svoji cenu vzhledem ke kvalitám soupeře i rozdílnému postavení obou týmů v tabulce.

ČFL A, 23. kolo, 21. 4. 2023, 17:00 hod.
FC Viktoria Plzeň B
1:1
Poločas: 1:1, Góly: 45. Koreš – 36. Planeta. Rozhodčí: Hoch – Coufal, Špindlerová. ŽK: 2:0 (78. Štěch, 85. Koreš). Diváků: 320.
FC Písek: Satrapa – Malý (55. Sajtl), Musa (67. Novák), Běloušek, Kašpar – Vokurka, Koreš, Štěch (79. Hendrych) – Kalousek – Bicenc, Voráček.
FC Viktoria Plzeň B: Tvrdoň – Řezník (46. Vacek), Čihák, Fišer, Oravec - Paluska, Ndiaye (75. Hašek), Deml, Krůta - Planeta, Štauber (67. Pejša).

Jihočeši nastupovali povzbuzení bezgólovou velikonoční remízou v Praze na Motorletu, ale také po nucené dvoutýdenní pauze kvůli odloženému domácímu souboji s Královým Dvorem (nezpůsobilý terén). V předchozím týdnu nehrála ani záloha Plzně, oba soupeři museli překonat stejný hendikep.

Větší elán zpočátku vykázali Západočeši, kteří si v pěti úvodních minutách vynutili tři rohové kopy. Ve všech případech odvrátil nebezpečí od písecké branky hlavičkující dlouhán Abdul Musa. Do první šance na straně domácího týmu se dostal v 6. minutě Marek Kalousek, stejný hráč o minutu později vybojoval pro žlutomodré první roh.

Stále byli aktivnější hosté, ale při jejich tlaku Štěpán Koreš v 17. minutě našel dlouhým obloukem Ondřeje Bicence, který běžel sám proti brankáři Mariánu Tvrdoňovi. Písecký útočník se možná trochu zalekl příležitosti, nenabral potřebnou rychlost a ve chvíli, kdy jej dobíhal obránce Dominik Fišer, vypálil nepřesně a trefil levou tyč.

Nechtěli jen bránit remízu

Zanedlouho se v pokutovém území Plzně neprosadil Martin Voráček a stejný hráč potom zprava zacentroval do malého vápna, kde však Ondřej Bicenc v tísni nezpracoval míč. Ve 35. minutě dostali Jihočeši varování v podobě obrovské šance plzeňského Jana Paluska, jehož tvrdou ránu zázračně zneškodnil Jan Satrapa. Další rychlá akce hostí o minutu později už skončila gólem. Dobře mířenou střelou z pravé strany otevřel skóre Šimon Planeta.

Domácí stihli odčinit výpadek ještě před koncem poločasu. Po centru Martina Voráčka z levé strany ve 45. minutě přesně hlavičkoval Štěpán Koreš. Po změně stran zůstávala zvýšená aktivita na kopačkách píseckých hráčů, jenže těžký terén jim postupně ubíral síly a trenéři museli postupně sáhnout ke třem střídáním. „Díky naší obranné hře bychom asi dokázali ubránit výsledek 1:1, ale vyžadujeme po mužstvu, aby si počínalo aktivně. Kluci se o to snažili, z tohoto pohledu můžeme být spokojení,“ vyzdvihl trenér Milan Nousek ml.

S terénem se potýkali rovněž fotbalisté Viktorie, kteří však mohli jít znovu do vedení v 69. minutě, kdy jim pokazil radost dalším výborným zákrokem Jan Satrapa, a také o tři minuty později – tentokrát Petr Pejša v jasné pozici trefil Ondřeje Sajtla. V poslední čtvrthodině se dostal ke slovu i domácí celek. Ondřej Běloušek hlavičkoval vedle branky, Štěpán Koreš pěknou střelou prověřil Mariána Tvrdoně.

Závěrečné minuty patřily spíše západočeským vyslancům, ale žlutomodří jim velkou bojovností nedovolili změnit skóre. „V určitých fázích jsme sahali po třech bodech, ale také jsme nemuseli získat žádný. Nakonec to byla asi spravedlivá remíza. Svoji roli zřejmě sehrála předchozí zápasová pauza. Měli jsme dost příležitostí ohrozit soupeře, ale ve finální fázi přišla buď nějaká zbrklost anebo nepřesnost, čímž jsme se vyřadili z většího tlaku,“ poznamenal písecký trenér.