Osmigólová přestřelka v Hostouni neměla vítěze

Fotbalisté Písku prohrávali ve 24. kole České fotbalové ligy v Hostouni již 0:3, dokázali se ale vzpamatovat a nakonec si z nevelké obce nedaleko Prahy dovezli cenný bod po nerozhodném výsledku 4:4.

ČFL A, 24. kolo, 29. 4. 2023, 10:30 hod.
Sokol Hostouň
4:4
Poločas: 3:2, Góly: 6. a 28. Januška, 25. Vlasák, 71. Štětka - 44. a 72. Voráček, 39. Kalousek (pen.), 65. Koreš. Rozhodčí: Duda - Langmajer, Šlajs. ŽK: 0:1 (83. Běloušek). Diváků: 70.
Sokol Hostouň: Vitásek – Zahranychnyy, Charvát, Štětka – Habovda, Krunert, Hucek, Pavi (54. F. Novák) – Vlasák (60. Miker), Januška (81. D. Novák), Šmerda (60. Fotr).
FC Písek: Satrapa – Musa, Běloušek, Němeček (30. Novák) – Koreš, Sajtl (30. Vokurka) – Malý (30. Kašpar), Kalousek, Štěch – Bicenc (65. Hendrych), Voráček.

Vstup do zápasu Písečtí vůbec nezachytili. Hosté si v úvodu museli připadat jako ve zlém snu, na jejich bránu se valil jeden útok za druhým a mdlý výkon píseckých fotbalistů kontrastoval s hrou domácího týmu, který hrál s chutí a byl hladový po gólech. Nebylo divu, že po necelé půlhodině hry Hostouň vedla 3:0.

Vypadalo to, že Písek pojede domů s debaklem. Trenér sáhl k trojnásobnému střídání a náhradníci hru oživili. V závěru poločasu se nad hřištěm v Hostouni stáhla mračna, začalo hustě pršet a déšť jako by polil písecké fotbalisty živou vodou. Až ve 39. minutě jim konečně vyšla pěkná akce středem hřiště na jeden dotek, domácí gólman zatáhl za záchranou brzdu nedovoleně a byla z toho penalta. Marek Kalousek jí umístil přesně k tyči a bylo to 3:1.

Domácím jako by zmokla křídla a hosté vycítili šanci. Minutu před koncem poločasu si na centr z levé strany naskočil Martin Voráček a hlavou snížil na 3:2. Do kabin se tak Píseckým šlo v mnohem lepší náladě.

A ještě veseleji bylo na písecké lavičce v 63. minutě. Chvíli předtím předvedl Satrapa klíčový zákrok, když chytil domácímu hráči pohotové nůžky a na druhé straně pak z dorážky vyrovnal Štěpán Koreš na 3:3.

Gólové hody tím ale nekončily. Hostounští se znovu chytli povedenou standardkou, po níž vrátil domácímu mužstvu vedení hlavou Štětka. Jenže prakticky hned po rozehrání vymetl krásnou střelou pavučiny v horním růžku domácí brány Martin Voráček a znovu byl stav nerozhodný, tentokrát 4:4.

Otevřená partie pokračovala až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Na ten se asi víc těšili domácí hráči, protože závěr utkání patřil Písku, který byl blíže ke vstřelení rozhodující páté branky.

Trenér Milan Nousek ale nakonec bral i bod. „Pro nezaujatého diváka to byl jistě krásný fotbal. Vzhledem k tomu našemu špatnému začátku, a že jsme prohrávali 3:0, je bod určitě pro nás dobrý. Podařilo se nám vyrovnat, znovu jsme ale dostali gól na 4:3, vzápětí jsme ale dali na 4:4. Z tohoto pohledu je remíza úspěch, i když v závěru nechybělo mnoho, abychom dali pátý gól. Myslím si, že kdybychom ten úvod zvládli lépe a nepustili jsme domácí do takového náskoku, mohli jsme bojovat o vítězství. Z tohoto pohledu je to škoda,“ zhodnotil osmigólovou přestřelku písecký kouč.