Písečtí strhujícím finišem zachránili doma remízu s vedoucími Domažlicemi

Dvanáctý celek třetiligové tabulky na domácím hřišti proti lídrovi z Domažlic dotahoval ztrátu od 8. minuty až do nastaveného času po vypršení devadesáti minut. Hosté hrající v závěru jen s deseti muži sice zvýšili na 1:3, ale obrovské úsilí Jihočechů vedlo k zaslouženému vyrovnání.

ČFL A, 25. kolo, 5. 5. 2023, 18:00 hod.
TJ Jiskra Domažlice
3:3
Poločas: 1:1, Góly: 36. (pen.) a 90. (+2) Kalousek, 90. (+5) Běloušek - 8. Fedak, 62. Pavlík, 83. Černý. Rozhodčí: Melichar - Nejedlo, Dohnal. ŽK: 2:1 (38. Štěch, 86. Koreš – 86. Dvořák). ČK: 0:1 (70. Teršl). Diváků: 250.
FC Písek: Satrapa – Musa, Běloušek, Kašpar – Novák (75. Kohout), Vokurka, Koreš, Štěch (63. Sajtl) – Kalousek – Voráček, Bicenc (75. Malý).
TJ Jiskra Domažlice: Cherepko – Rychnovský (57. Mlynařík), Vávra, Zajíček (76. Sojka), Teršl – Dvořák, Pavlík (87. Bílik), Mužík, Vůch (76. Černý) – Fedak, Došlý (57. Aubrecht).

Vyslancům chodského regionu jednoznačně patřil úvod zápasu. Enormním tlakem uvrhli domácí tým do defenzívy a pokud se žlutomodří dostali k míči, rychle k nim přistupovali a znemožňovali jim kombinaci. Po rohovém kopu, který z pravé strany zahrával domažlický kapitán Petr Mužík, otevřel skóre v 8. minutě u zadní tyče Stefan Fedak.

Z písecké strany se poprvé dostal do šance Ondřej Bicenc, ale obrana hostí ho čistě odstavila v pokutovém území. Po centru z pravé strany potom domažlický Jan Zajíček v dobré pozici hlavičkoval vedle a Dvořákova střela zdálky pořádně vystrašila brankáře Jana Satrapu.

Jihočeský celek se přesto začínal zvedat. Zakončení Dominika Štěcha zlikvidoval gólman Andrij Cherepko, jenž si poradil i s tečovanou střelou Marka Kalouska. Ve 29. minutě měl na kopačce vyrovnávací gól Štěpán Koreš, jeho tvrdou ránu však znovu zastavil dobře postavený brankář.

Po střele Jakuba Teršla, která šla vedle Satrapovy branky, přešli domácí na zteč a nachystali první gólový úder. Po jasném faulu na Martina Voráčka si připravil míč penaltový exekutor Marek Kalousek a ve 36. minutě levačkou neomylně vyrovnal. V závěru poločasu ještě vyhlížela slibně brejková situace, kterou režírovali Štěpán Koreš s Martinem Voráčkem, skončili však v ofsajdu.

Opakoval se scénář z Hostouně

Do druhé půle vstoupili aktivněji Chodové. Bušili do svých hostitelů a v 62. minutě znovu posunuli skóre ve svůj prospěch zásluhou Kryštofa Pavlíka, jenž se dobře podíval, našel volný průduch vedoucí k levé tyči a poslal tudy míč do sítě. Zapeklitý okamžik pro hosty nastal o osm minut později, kdy Jakub Teršl zhruba pět metrů před hranicí pokutového území složil Martina Voráčka a uviděl červenou kartu. Marek Kalousek sice z trestného kopu pálil do zdi, ale stále víc byla patrná převaha domácích. Hlavičkové pokusy Ondřeje Bicence a Ondřeje Sajtla naneštěstí směřovaly mimo brankovou konstrukci.

Do úniku v 83. minutě nečekaně vyrazil střídající domažlický hráč Vojtěch Černý a brankář Jan Satrapa nedokázal zastavit jeho střelu z pravé strany. Ač zbývalo minimum času, písečtí fotbalisté nepodlehli depresi z dvougólového manka a vložili všechny síly do útoku. Střídající Dan Kohout nápřahem trefil pouze jednoho z obránců, ale Marek Kalousek povedenou střelou v nastavení zařídil kontaktní gól.

Po čtyřech minutách nastaveného času vznikla před brankou Domažlic nepřehledná skrumáž snad s dvaceti účastníky, z níž nejprve Stanislav Vokurka trefil levou tyč. Potom se napnula pravačka kapitána Ondřeje Bělouška a stanovila zaslouženou remízu 3:3.

„Bod bereme s radostí, zvlášť proti takovému soupeři i vzhledem k vývoji zápasu,“ komentoval adrenalinový zážitek písecký trenér Milan Nousek ml. „Věřil jsem, že můžeme udělat slušný výsledek, přestože nám byly známé obrovské kvality Domažlic. Bohužel, zase jsme si udělali zápas hrozně složitý. Víceméně se opakoval scénář z minulého týdne, kdy jsme v Hostouni prohrávali 0:3 a dotáhli na 4:4,“ nemusel chodit daleko pro srovnání.