Písek otočil zápas s béčkem Dukly a podruhé na jaře vyhrál

Od 11. března čekal tým Písku na tříbodový zisk v České fotbalové lize. V neděli dopoledne ale přerušil pětizápasovou remízovou šnůru a v Přední Kopanině, kde hraje své domácí zápasy béčko pražské Dukly, vyhrál 2:1.

ČFL A, 26. kolo, 14. 5. 2023, 10:15 hod.
Dukla Praha B
1:2
Poločas: 1:0, Góly: 25. Lehký (pen.) – 67. a 79. Kalousek. Rozhodčí: Coufal – Šmat, Hoch. ŽK: 3:5 (8. Uhlíř, 61. Ullman, 90+4. Čížek – 83. a 90. Kalousek, 16. Sajtl, 24. Němeček, 90+1. Koreš). ČK 0:1 (90. Kalousek).Diváků: 80.
Dukla Praha B: Čtvrtečka – Čížek, Douděra (78. Mládek), Fojt, Hodek, Hudec, Jelínek, Lehký (84. Novotný), Matoušek, Uhlíř, Ullman (84. Ulman).
FC Písek: Satrapa – Novák, Musa, Běloušek, Němeček – Vokurka - Sajtl, Koreš, Kalousek, Štěch (87. Malý) – Bicenc (89. Hendrych).

Ani v tomto utkání to přitom na plný bodový zisk dlouho nevypadalo. Písečtí až do 66. minuty prohrávali, pak ale začal úřadovat Marek Kalousek a Jihočeši jeho dvěma góly utkání otočili.

V prvním poločase se na hřišti dlouho nic moc nedělo, ale ve 25. minutě se pískala zčista jasna proti Písku penalta. Němeček složil ve vápně domácího hráče a Filip Lehký se z penaltového puntíku nemýlil.

V závěru poločasu měl písecký brankář Satrapa štěstí, když střela domácího hráče skončila na jeho levé tyči.

Do druhého poločasu nastoupil Písek mnohem aktivněji. Hosté se tlačili dopředu a v 66. minutě se dočkali vyrovnávací branky. Marek Kalousek se z trestného kopu trefil krásně přes zeď a bylo to 1:1.

Povzbuzenému Písku ale remíza nestačila. Hosté v 79. minutě zaútočili po levé straně a Marek Kalousek střelou z ostrého úhlu pod břevno dokonal obrat ve skóre.

Písečtí si to v závěru ještě zkomplikovali, když byl v poslední minutě za faul vyloučen hrdina předchozích okamžiků Kalousek, Dukla už ale měla na vyrovnání málo času a Písek si tedy domů vezl tři body.

„Jsem rád, že jsme konečně bodovali naplno. Sice jsme neprohrávali, ale ty remízy byly hrozně málo. Jedinou kaňkou je, že si Kalousek nechal dát úplně zbytečnou druhou žlutou kartu a v příštím utkání nám bude chybět,“ litoval při hodnocení zápasu písecký trenér Milan Nousek, jehož tým hostí v nadcházejícím kole poslední Sokolov.