Dukla Praha ovládla závěr prvního poločasu, Písek nakonec skolila 5:0

Ve středečním podvečeru čekalo na FC Písek první střetnutí letošní letní přípravy. Utkal se s favorizovanou Duklou Praha, která je v polovině píseckého soustředění, a prohrál na domácí půdě rozdílem pěti gólů.

Příprava, Přátelské utkání, 12. 7. 2023, 18:00 hod.
FK Dukla Praha
0:5
Poločas: 0:3, Góly: 34. Hašek, 39. a 42. Šebrle, 54. Buchvaldek, 77. Matějka.
FC Písek: Lukeš – Novák, Běloušek, Mařík, Kašpar – Tlapa, Kapinus, Pech, Štěch – Uher, Arzberger. Střídali Pokorný, Hrdlička, Kašpírek, Pícha, Pineau, Bicenc, Sajtl, Vokurka, Voráček.
FK Dukla Praha: Štefan - Douděra, Hašek, Jelínek, Barac - Šebrle, Jeřábek, Lehký, Špatenka, Buchvaldek - Škoda. Od 70. minuty: Štefan - Vondrášek, Peterka, Ullman, Ludvíček - Moulis, Hudec, Kozel, Zeronik, Hrubeš - Matějka.

Domácí testovali několik možných posil, kapitánskou pásku si navlékla první jarní posila Arzberger, a s protivníkem druhé ligy, který vystřídal dvě jedenáctky, drželi krok první půlhodinu.

Píseckou obranu prolomil až ve 34. minutě Hašek a odstartoval tím mimořádný závěr Pražanů, v němž se dvakrát prosadil Šebrle, syn slavného otce. Devět minut po přestávce zvýšil Buchvaldek již na 4:0 a poslední slovo měl útočník Dukly Matějka.

Domácí se snažili o korekci nepříznivého stavu, ale čestného úspěchu se nedočkali. V sobotu se FC Písek představí na turnaji v Soběslavi, úvodním kole narazí na Hlubokou.