Písek si v úspěšné generálce poradil s Č. Krumlovem

Za krásného slunečního počasí nastoupili fotbalisté Písku ke generálce na novou sezonu ČFL na soupeřově trávníku proti Slavoji Český Krumlov. Celek z divize přehráli 4:0, když se prosadili až po úvodní půlhodině. Hattrickem se blýskl Tomáš Arzberger, čtvrtou trefu vsítil v posledních vteřinách Adam Pech.

Příprava, Přátelské utkání, 29. 7. 2023, 17:00 hod.
FK Slavoj Český Krumlov
0:4
Poločas: 0:2, Góly: 31. (pen.), 37. a 50. Arzberger, 90. Pech. Rozhodčí: Cigáň - Dimitrov, Tauber. ŽK: 1:0. Diváků: 80.
FK Slavoj Český Krumlov: Beránek – Svoboda, Kolář, Matušek, Trmal – Vávra, Kabele, Kuna, Trapl – Vaněk, Parakhnenko. Střídali Švec, Gelnar, Fousek, Ryneš, Poláček, Šára.
FC Písek: Lerch (60. Lukeš) – Novák (46. Bicenc), Běloušek (38. Tlapa), Kašpar, Vokurka – Mařík (60. Hrdlička) – Pineau (46. Belej), Koreš (50. Pech), Kašpírek (46. Uher), Voráček (55. Štěch) – Arzberger (60. Pineau).

V posledním přípravném zápase se Písečtí nemohli dlouho prosadit proti zhuštěné obraně domácí Slavoje. První vážnější okamžik nastal ve 25. minutě, kdy unikl po křídle Pineau a Voráček pálil po centru ve skluzu nad.

Ve 30. minutě ztratil míč Kašpar a domácí Parakhnenko se řítil sám na Lerchovu branku. Nová akvizice mezi tyčemi pokus o lob přečetla a bezpečně lapila míč do rukavic. Na druhé straně chybovali v rozehrávce domácí, presující Voráček byl v šestnáctce faulován a nařízenou penaltu proměnil se štěstím Tomáš Arzberger.

Posila do útoku se prosadila podruhé osm minut před pauzou. Za vápnem mu dali krumlovští zadáci dostatek času Arzbergerovi zacílit a za ranou do šibenice se brankář Beránek ani neotočil. Následně musel pro zranění střídat stoper Běloušek a do hry naskočil benjamínek Tlapa.

Po přestávce, kdy obě strany prostřídaly, měl hned po zahájení obrovskou možnost Arzberger, ale s gólmanem přehodil i branku. Kompletace hattricku se dočkal v 50. minutě, kdy poslal odražený míč u vápna přesně k tyči.

Dvě velké šance zahodil střídající Štěch. Jinak hra po dalším trojnásobném střídání v 60. minutě už neměla takovou kvalitu a výrazně upadla. V poslední minutě se po centru prosadil hlavou Adam Pech a stanovil konečné skóre 4:0.

Trenér Milan Nousek měl k dispozici až na Sajtla kompletní kádr a s posledním vystoupením letní přípravy byl spokojený. „V prvním poločase hráli hráči, kteří by měli příští týden nastoupit v základní sestavě, ale pár otazníků tam máme. Generálka vyšla super. Soupeř zahrál přesně tak, jak jsme potřebovali. Podobný styl totiž předvádí i Povltavská. Výsledkově jsem spokojený, horší to je s některými situacemi, které jsme řešili zbrkle nebo velmi nepřesně. To musíme ještě zlepšit. V týdnu na tom zapracujeme a věřím, že to přeneseme do prvního zápasu s Povltavskou,“ hodnotil generálku Nousek.