Příprava, Turnaj, 15. 7. 2023, 12:30 hod.
FK Spartak Soběslav
3:3
Poločas: 1:3, Góly: 25. Dumbrovský, 47. F. Vaněk, 60. Coufal – 10. Koreš, 16. Vokurka, 28. Kašpírek.
FC Písek: Pokorný – Sajtl, Běloušek, Kašpar, Tlapa – Vokurka, Kašpírek – Souhrada, Koreš, Voráček – Arzberger.

V prvním střetnutí nastoupili žlutomodří proti pořádajícímu týmu, který už měl v nohách utkání se silnými Přešticemi (0:3).

Písek diktoval tempo hry a převahu vyjádřil i góly. První poločas, hrálo se 2 x 30 minut, vyhrál o dvě branky. V 10. minutě nezaváhal sám před domácím brankářem Červencem Koreš a šest minut nato se blýskl samostatnou akcí zakončenou gólem Vokurka. Spartakovci ve 25. minutě snížili Dumbrovským, ale za dvě minuty vnikl do šestnáctky Kašpírek a přesnou střelou k tyči zvýšil na 3:1.

Po přestávce Písek diktoval tempo hry, ale další šance už neproměnil, zatímco domácí byli stoprocentní. Nejprve F. Vaňkem korigovali a nakonec v posledních vteřinách Coufalem vyrovnali.