Písek byl ve vedení jen krátce, potom tahal za kratší konec provazu

Ve 3. kole České fotbalové ligy se fotbalisté Písku představili v Plzni, kde se utkali s béčkem ligové Viktorie. Písečtí sice od 24. minuty vedli zásluhou Františka Beleje, své vedení ale dlouho neudrželi a z metropole západních Čech se nakonec vraceli s prázdnou.

ČFL A, 3. kolo, 20. 8. 2023, 10:15 hod.
FC Viktoria Plzeň B
4:1
Poločas: 2:1, Góly: 28. Deml, 30. Vrba, 52. Gabriel, 69. Krůta – 24. Belej. Rozhodčí: Flade – Baum, Pálek. ŽK: 1:5 (37. Nováček – 40. Mařík, 49. Bicenc, 53. Lerch, 77. Bartizal, 80. Vokurka). Diváci: 250.
FC Viktoria Plzeň B: Tvrdoň – Fišer, Vacek, Gabriel, Deml, Doubek (70. Planeta), Krůta, Kodýdek (70. Vach), Vrba (81. Štauber), Nováček (59. Hašek), Lörinz (59. Novák).
FC Písek: Lerch – Novák (46. Bicenc), Bartizal, Běloušek, Vokurka – Mařík (46. Pech), Kašpírek (71. Uher) – Pineau (12. Štěch), Voráček, Belej (46. Kašpar) – Arzberger.

Písek poprvé vážněji zahrozil ve 14. minutě, kdy Miroslav Mařík mířil z velké dálky do levého horního růžku domácí brány přesně, brankář Tvrdoň však Viktorku výborným zákrokem podržel. Ve 24. minutě už se ale hosté z Písku gólově prosadili. Jakub Kašpírek našel střílenou přihrávkou před brankou dobře postaveného Františka Beleje a ten pohotovou tečí překonal plzeňského gólmana.

Z vedení se ale Písečtí neradovali dlouho. Za čtyři minuty totiž vyrovnal Ondřej Deml na 1:1 a za další dvě minuty už Písek dokonce prohrával. Brankář Tvrdoň vyslal dopředu dlouhým nákopem Patrika Vacka a ten poslal střelou na přední tyč Plzeň do vedení.

Hráčů Viktorie bylo najednou plné hřiště a domácí měli i další šance. Po chybě brankáře Lercha zachraňoval situaci na brankové čáře jeden ze spoluhráčů a v další velké šanci se na gólmana Písku řítil samotný Vrba, svůj blafák ale nezakončil úspěšně.

Co se viktoriánům nepovedlo ještě do konce první půle, to dokázali v úvodu té druhé. V 52. minutě totiž Šimon Gabriel dal na 3:1 pro Plzeň, a když v 68. minutě Milan Krůta krásným lobem zvýšil na 4:1 pro domácí, o výsledku bylo rozhodnuto.

Plzeň po vyrovnávacím gólu na 1:1 utkání ovládla. Hostující Voráček neproměnil slibný brejk, Pech ještě v 80. minutě trefil z jasné pozice tyč, víc ale Písečtí nedokázali a tři body zůstaly zaslouženě domácím.

Milan Nousek (trenér Písku): „Narazili jsme na velice kvalitního soupeře a bohužel jsme schytali pořádnou dardu. Sice jsme vedli, aktivita domácích byla ale tak velká, že jsme to naše nadějné vedení nedokázali dlouho udržet. Nebyli jsme důslední v obrané činnosti a soupeř nás potrestal. Z naší strany to bylo nepovedené utkání a výsledek hovoří jednoznačně.“