Písek vyšel s béčkem Dukly naprázdno

Fotbalisté Písku prohráli v České fotbalové lize na hřišti Přední Kopaniny s béčkem Dukly Praha 0:2. Dukla měla výraznou převahu zejména v prvním poločase, gólově ji ale paradoxně vyjádřila až ve druhé části utkání, ve které již byl Písek domácím vyrovnanějším soupeřem.

ČFL A, 5. kolo, 3. 9. 2023, 10:15 hod.
Dukla Praha B
2:0
Poločas: 0:0, Góly:49. Lehký, 77. Hübl.
Rozhodčí: J. Beneš – Doubrava, A. Beneš.
ŽK: 2:3 (Lehký, Nikl – Kašpar, Arzberger, Mařík).
Diváků: 150.
Dukla Praha B: Gothard – Fojt, Bačinský (87. Grunnet), Krenciv, Krejčí – Buchvaldek (62. Magdi), Hübl (87. Kocman), Hudec (68. Nikl), Ulman – Lehký, Škoda (46. Zapletal).
FC Písek: Lerch – Sajtl, Běloušek, Bartizal, Kašpar (80. Tlapa) – Mařík (70. Koreš), Vokurka – Bicenc (80. Vonášek), Kašpírek (63. Pech), Štěch (70. Uher) – Arzberger.

V první půli se Písku herně nedařilo. Hrálo se převážně na jeho polovině pod taktovkou Dukly, převaha domácího týmu však byla neplodná. Pražané zahrávali velké množství rohových kopů, mezi tři tyče však moc střeleckých pokusů hráčů Dukly nemířilo. Ani Písek si v tomto ohledu nevedl lépe a poločas tedy skončil bez branek.

Hned na začátku druhé půle mohl jít do vedení Písek, Arzbergerova střela z otočky však skončila těsně nad břevnem. Písek svou šanci nevyužil, a tak se vzápětí prosadila Dukla. Ve 49. minutě kopali domácí další rohový kop, míč se dostal až k zakončujícímu Filipovi Lehkému a Dukla vedla 1:0.

V 67. minutě zabránil dalšímu gólu v písecké síti obětavým zákrokem stoper Bartizal. Naděje Písku na vyrovnání žila až do 77. minuty. Pak si v rohu pokutového území udělal místo ke střele domácí Hynek Hübl a střelou na přední tyč zvýšil na 2:0.

Hosté už neměli na zvrat síly, v závěrečných minutách mohla naopak Dukla pojistit své vítězství třetím gólem, brankáři Lerchovi ale tentokrát pomohla tyč.

„První půle nebyla z naší strany dobrá a většinu času jsme se bránili velkému tlaku domácích. Druhá půle už byla lepší, bohužel jsme ale nevyřešili správně dvě situace a dvakrát jsme inkasovali. My jsme kromě stoprocentní šance Arzbergera měli ještě několik náznaků šancí, pokaždé nám ale chyběl kousek k tomu, abychom mohli nebezpečněji zakončit,“ zhodnotil utkání trenér Písku Milan Nousek.