Třetí domácí vítězství v řadě, náskok pečetil Kašpírek

Obětavě hrající Písek porazil pražský Motorlet na vlastním trávníku 2:0 a připsal si tak vítězství i ve třetím domácím utkání v sezóně! O gólové zápisy se postarali František Belej z pokutového kopu a v samém závěru benjamínek Jakub Kašpírek.

ČFL A, 6. kolo, 9. 9. 2023, 10:15 hod.
FK Motorlet Praha
2:0
Poločas: 1:0, Góly: 26. Belej, 90. Kašpírek.
Rozhodčí: Langmajer – Duda, Schveinert.
ŽK: 1:0 (20. Sajtl).
Diváků: 200.
FC Písek: Lerch – Sajtl, Běloušek, Bartizal, Kašpar - Bicenc, Vokurka, Koreš (75. Štěch), Belej (63. Kašpírek) - Arzberger (75. Tlapa), Voráček (79. Uher). Trenér: Nousek.
FK Motorlet Praha: Mihálek – Rodrigues, Filip, Čepelák (82. Jurčišin Sv.), Dvořák, Sefil (67. Scharf), Rataj, Alexandr (82. Jurčišin Se.), Žížala, Šulc, Kodr. Trenér: Poustka.

Tři zápasy venku a nula na kontě. Před vlastními fanoušky ale Písečtí vyhrávají. A to je důležité. „Teď to máme oproti loňsku otočené. Doma jsme stoprocentní, venku zatím bez bodu. Dnešní výhra je cennější i tím, že máme před sebou dvě venkovní utkání po sobě,“ zdůraznil trenér Písku Milan Nousek před duely s béčky Bohemians a Dynama ČB.

V základní sestavě Písku nastoupil uzdravený Koreš, naopak Motorlet svého nejzkušenějšího hráče, bývalého slovenského reprezentanta Miroslava Stocha nechal doma.

Aktivně hrající Pražany přibrzdila 26. minuta, v níž se zrodila klíčová akce celého zápasu. Sajtl vnikl po pravé straně do soupeřovy šestnáctky a v rohu pokutového území u autové čáry byl nesmyslně faulován. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil František Belej a poslal žlutomodrou jedenáctku do vedení.

Motorlet se po obdrženém gólu hnal dopředu, obrana Písku odolávala jak po několika závarech, tak ve 38. minutě, kdy Filipovu střelu z vápna bravurně vyrazil domácí brankář Lerch.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Hosté útočili, Písečtí dobře bránili a nepouštěli soupeře k Lerchově brance.

Žlutomodří se v poslední dvacetiminutovce soustředili na udržení těsného náskoku a Motorlet si vážnější šanci nevypracoval. V 89. minutě však měli hosté jedinečnou možnost vyrovnat, ale pokus hlavou jednoho z hráčů skončil trestuhodně vedle Lerchovy branky.

V poslední minutě se skóre měnilo na druhé straně. Po Bělouškově standardce z vlastní poloviny získal míč Jakub Kašpírek, před velkým vápnem proběhl kolem několika obránců a zakončil přesně k tyči. Premiérovým zásahem v píseckém A-týmu tak pečetil důležité vítězství.

Utkání nabídlo jen minimum vyložených šancí. „S Motorletem to byla vydřená výhra, fotbalová kvalita tentokrát nebyla na našich kopačkách, ale kluci to ubojovali. O to jsou tři body cennější,“ potěšilo kouče Milan Nouska ml.

„První polovinu jsme byli o něco lepší, šli do vedení, pak jsme vycházeli ze zajištěné obrany a snažili se chodit do brejků. V závěru, kdy hosté hráli vabank, jsme náskok korunovali druhou trefou,“ hodnotil spokojený písecký trenér.