Písečtí neudrželi poločasové vedení a venku opět prohráli

Fotbalisté Písku potvrdili trend této sezóny. Doma jsou zatím stoprocentní, venku se jim ale nedaří. Nechytli se ani v pražské Uhříněvsi proti domácímu béčku prvoligových Bohemians, které vyslalo do boje čtyři pendly.

ČFL A, 7. kolo, 17. 9. 2023, 10:15 hod.
Bohemians Praha B
4:2
Poločas: 1:2, Góly: 28. Kozák, 49. Bartek, 80. Vondra, 90. (+1) Lehovec – 22. Arzberger, 39. Voráček Rozhodčí: Mach - Drábek, Klír ŽK: 1:1 (Farkaš - Bartizal) Diváků: 127
Bohemians Praha B: Valeš - Damašek, Vondra, Kadlec - Lehovec, Jindřišek, Farkaš (75. Skořepa), Bartek (75. Těšínský) - Bělaška (46. Nekvasil) - Kozák (89. Pluhař), Marhoul (58. Müller).
FC Písek: Lerch - Sajtl, Běloušek, Bartizal, Kašpar - Bicenc (67. Kašpírek), Vokurka (82. Uher), Koreš, Belej (67. Tlapa) - Arzberger, Voráček.

Písek přitom neodehrál špatné utkání. Hlavně v prvním poločase si hosté vedli velice zdatně a po prvních pětačtyřiceti minutách vedli 2:1.

Žlutomodří od 22. minuty vedli. Sám na gólmana se řítil Ondřej Bicenc, domácí obrana ho sice dokázala zastavit, míč si ale našel Tomáš Arzberger a akci svého spoluhráče dotáhl do gólové koncovky – 0:1. „Utkání jsme rozehráli velice dobře, o to víc jsem z konečného výsledku zklamaný,“ řekl k utkání písecký trenér Milan Nousek.

Hosté dokázali v první půli odpovědět i na vyrovnávací branku Matyáše Kozáka, kterou obdrželi ve 28. minutě. Šest minut před koncem poločasu rozehráli hosté roh na krátko a Korešův centr uklidil hlavou do brány Martin Voráček – 1:2.

„První poločas byl z naší strany velice slušný, to byla opravdu povedená část zápasu. Bohužel jsme však hned zkraje druhé půle inkasovali vyrovnávací gól,“ litoval trenér Nousek. Na centr z rohu pokutového území si ve 49. minutě nejvýš vyskočil David Bartek a bylo srovnáno na 2:2.

Písečtí znovu usilovali o to, strhnout vedení na svou stranu. V 78. minutě po dlouhém autovém vhazování chyběl píseckým hráčům ke vstřelení branky kousek a o dvě minuty později strhli po rohovém kopu hlavičkujícím Vondrou vedení na svou stranu hráči Bohemians.

V závěru vrhl Písek všechny síly do útoku a domácí z brejku pojistili své vítězství Lehovcem na výsledných 4:2. „Ve druhém poločase jsme se klidně mohli dostat do vedení my. Soupeř však dokázal využít našich ztrát v přechodové fázi a góly jsme naopak inkasovali my. Bohužel jsme po přestávce ustoupili od naší aktivní hry z první půle,“ pojmenoval hlavní důvod porážky Milan Nousek