Domácí neporazitelnost Písek udržel, bod je ale málo

Ve 13. kole České fotbalové ligy hrál Písek doma s Admirou Praha nerozhodně 1:1. Na vedoucí gól hostujícího Šilera z úvodu utkání odpověděl na začátku druhého poločasu z penalty Belej.

ČFL A, 13. kolo, 28. 10. 2023, 10:15 hod.
FK Admira Praha
1:1
Poločas: 0:1, Góly: 56. Belej (pen.) – 3. Šiler. Rozhodčí: Nenadál – Klír, Schmeiser. ŽK: 2:3 (43. Voráček, 90+4. Koreš – 6. Keller, 45. Šiler, 53. Horák). Diváků: 230.
FC Písek: Lerch – Bartizal, Běloušek, Kašpar, Novák (79. Vokurka) – Pech (79. Mařík), Koreš, Dohnal, Kašpírek (46. Bicenc) – Arzberger (46. Belej), Voráček.
FK Admira Praha: Keller – Čížek (64. Záruba), Herc, Horák, Fric, Venc – Čácha (85. Martinic), Lauko (67. Jandovský), Koutecký – Zahálka, Šiler (85. Kunc).

Písečtí domácí neporazitelnost udrželi, to je ale jediné, co je asi bude po souboji s Admirou těšit. Utkání se jim nepovedlo a zisk bodu je zřejmě maximum, co mohil v duelu s Pražany získat.

Žlutomodří začali špatně a už ve třetí minutě inkasovali gól z kopačky Radka Šilera. Vzápětí mohli Písečtí vyrovnat, když se po faulu brankáře Kellera na Voráčka kopala penalta, Dohnal ale trefil jen brankovou konstrukci.

V matném výkonu pokračovali písečtí fotbalisté po celý první poločas. Domácí dělali chyby a mohli být rádi, že je Admira nedokázala trestat. Ve 29. minutě skončil míč po rohovém kopu Admiry na břevně domácí brány.

Písku se nevedlo, přesto mohl pět minut před odchodem do kabin vyrovnat. Balón sice skončil v hostující síti, rozhodčí ale viděl ofsajd zakončujícího Arzbergera.

Trenér Milan Nousek měl o přestávce svým svěřencům co říct a do druhého poločasu udělal v sestavě dvě korekce, když na hřiště poslal místo Arzbergera a Kašpírka jiné ofenzivní fotbalisty Beleje a Bicence.

Změny však žádné výrazné zlepšení nepřinesly. Přesto se ale domácí dočkali vyrovnání. V 56. minutě využili Písečtí chybu v hostující rozehrávce, dostali se do přečíslení a hosté hasili požár faulem na Voráčka v pokutovém území. Míč si na penaltový puntík postavil František Belej a pokutový kop s přehledem proměnil.

Písecký gól však paradoxně nakopl spíše hostující fotbalisty a o chvíli později už mohli domácí zase prohrávat. Šiler, autor prvního gólu Admiry, opět skóroval, i v jeho případě ale sudí odmával ofsajd a ani tento gól neplatil.

S remízou se nechtěl spokojit ani jeden tým. V 77. minutě měl gól na hlavě písecký Belej, chvíli předtím se Lerch vyznamenal při střele Šilera. Gól ale napadl a s remízou se tak musely spokojit oba celky.

„Jsem zklamaný, chtěl jsem tři body z tohoto zápasu, na výhru dnes ale nebylo. My jsme si skoro nic nevypracovali a hosté ve druhém poločase měli šance, při kterých nás podržel gólman. Měli jsme nějaké náznaky šancí, ale podobně jako v předchozím utkání nás trápila finální fáze. Jsme zbrklí a přihrávky nedokážeme sehrát, jak by bylo potřeba. Jistě by nám pomohla proměněná penalta v prvním poločase, takhle jsme to ale měli těžké,“ litoval písecký lodivod Milan Nousek.