Cábelíci neuhlídali píseckou ofenzívu. Převahu korunovala po přestávce

Písek si musel počkat až na poslední venkovní utkání, aby protrhl smůlu, která ho na podzim provázela na hřištích soupeřů. V Králově Dvoře vyhrál jasně 5:1 a na podzim si připsal vůbec první body z venku.

ČFL A, 14. kolo, 4. 11. 2023, 10:30 hod.
FK Králův Dvůr
1:5
Poločas: 1:1, Góly: 11. Bouček – 16. Voráček, 53. Pech, 73. Dohnal, 83. a 87. Kašpírek.
Rozhodčí: Langmajer – Duda, Mičan.
ŽK: 2:2 (25. Krátký, 82. Novák – 20. Běloušek, 27. Dohnal).
Diváků: 120.
FK Králův Dvůr: Tetour – Fatrdle, Bouček, Hradecký, Novák – Patrovský (46. Čihák), Kuča, Beňo (68. Nazarenko), Rudavskyi (46. Procházka) – Krátký, Kraus.
FC Písek: Lerch – Bartizal, Běloušek, Kašpar – Koreš (88. Tlapa), Pech – Bicenc (82. Kašpírek), Arzberger (74. Belej), Dohnal (74. Mařík), Vokurka – Voráček (82. Štěch).

Králův Dvůr je v tabulce ČFL na posledním místě a Písek měl na Středočechy před vzájemným duelem pouze tříbodový náskok. I proto mají body z Králova Dvora cenu zlata. „I poslední celek tabulky má svou kvalitu. Vyprávět by mohlo třeba českobudějovické Dynamo, které v Králově Dvoře dostalo pět gólů. Udělali jsme maximum, aby nedošlo k nějakému podcenění a přivezli jsme body,“ odmítá písecký trenér Milan Nousek, že by šlo o takzvaně povinné vítězství.

Zpočátku to ale moc nevypadalo, že Písek nepříznivou venkovní bilanci zlomí. Už v 11. minutě totiž hosté inkasovali gól od Josefa Boučka a prohrávali 0:1. Odpověď Písku však přišla vzápětí. Už o pět minut později dal Martin Voráček z nenápadné akce gól na 1:1. „Domácí nás vedoucím gólem pouze přibrzdili, kluci naštěstí dokázali rychle zareagovat vyrovnávací brankou,“ řekl k nejdůležitějším momentům prvního poločasu Milan Nousek.

Na stavu 1:1 se do přestávky již nic nezměnilo. Druhá půle už probíhala zcela v režii píseckého týmu. V 53. minutě využili Písečtí přečíslení domácí obrany a Adam Pech poprvé poslal Písek do vedení. To už si hosté vzít nenechali. Pak sice několik vyložených šancí neproměnili, když ale v 73. minutě zvýšil Ondřej Dohnal na 1:3, bylo jasno.

V závěrečné desetiminutovce se ještě dvakrát během chvilky trefil do sítě "cábelíků" čerstvý Jakub Kašpírek a Písek vyhrál 5:1. „Hru jsme ve druhém poločase kontrolovali a chodili jsme do otevřené obrany. Napadaly nám tam i góly, takže se můžeme radovat z výborného výsledku. Je škoda, že jsou to teprve první body z venku, ale bereme je všemi deseti,“ podotkl trenér Nousek.