Písečtí zakončili třetiligový podzim druhým vítězstvím v řadě. U Otavy to odnesl Vltavín

Na první venkovní výhru v podzimní části soutěže na trávníku posledního Králova Dvora navázali písečtí fotbalisté u břehu Otavy tříbodovým počinkem ze souboje s předposledním Vltavínem a celkovým počtem dvaceti bodů si zajistili klidné přezimování ve středu tabulky.

ČFL A, 15. kolo, 10. 11. 2023, 18:00 hod.
Loko Vltavín
3:2
Poločas: 2:1, Góly: 28. a 45. Arzberger, 76. Kašpar – 22. Vokurka (vlastní), 87. Veselý
Rozhodčí: Glogar – Doubrava, Ježek
ŽK: 1:3 (72. Belej – 40. Kokeš, 65. Jedlička, 79. Veselý)
Diváků: 300
FC Písek: Lerch – Bartizal, Běloušek, Kašpar, Vokurka – Koreš, Pech (65. Uher) – Bicenc, Dohnal (77. Kašpírek), Voráček (77. Mařík) – Arzberger (65. Belej).
Loko Vltavín: Čechal – Jedlička, Podzimek, Maione, Tichý, Kokeš, Sprinz, Osmani (67. Pejša), Veselý, Michl, Tesař.

Hosté tvořící druhý záložní tým pražské Sparty vstoupili do utkání energicky a v úvodní čtvrthodině vydatně zaměstnávali píseckou defenzivu. Aktivní byl častými průniky po levé straně především Jiří Tesař, jenž zkusil rozchytat Tomáše Lercha výživnou střelou již ve 4. minutě. Jeho nebezpečný centr o pár minut později naštěstí pro domácí nenašel adresáta. Brankář Lerch musel zneškodnit také střelu Enese Osmaniho, zatímco míč vyslaný z kopačky Carlo Maria Maloneho přeletěl břevno.

Z týmu žlutomodrých zahrozil Tomáš Arzberger, ale jeho bomba neprošla hradbou těl v pokutovém území Vltavínu. Pražané se prosadili z rychlého protiútoku ve 22. minutě, kdy Enes Osmani zleva zacentroval na Ondřeje Sprinze, načež se do cesty postavil domácí Stanislav Vokurka a hrudí nešťastně srazil míč do sítě. Zakrátko Ondřej Sprinz trefil břevno.

Po šesti minutách bylo srovnáno. Akce začala u kapitána Ondřeje Bělouška, jenž vybojoval balon a poslal své spoluhráče na zteč. Zakončoval Tomáš Arzberger, který byl důrazný v souboji s obráncem a nedal šanci ani brankáři Matěji Čechalovi pocházejícímu z písecké fotbalové líhně.

Nechali se ukolébat

Domácí tým výrazně ožil. Krátce před koncem poločasu z brejkové situace otočil skóre svojí druhou trefou Tomáš Arzberger, který zprava střílel do otevřené branky. Na čáře ještě nedobrovolně přiťukl míč do sítě dobíhající Matyáš Jedlička. Před přestávkovým hvizdem rozhodčího stihl písecký Ondřej Bicenc hlavičkovat vedle branky.

Začátek druhé půle byl oboustranně bojovný, ale nepřinášel mnoho vzruchu. První zajímavou střelu mezi tyče vyslal až po deseti minutách Martin Voráček. Více snahy však projevovali Pražané, častěji se hrálo na polovině domácích. Oživení přinesly změny v sestavě. Střídající František Belej po přihrávce Martina Voráčka zkoušel u pravé tyče přehodit vytáhlého Matěje Čechala, ale ten se nenechal obelstít. Díky Kašparově hlavičce získali Písečtí alespoň roh, bombu Stanislava Vokurky zlikvidoval gólman Vltavínu.

Po rohovém kopu Ondřeje Dohnala z levé strany přidal Jakub Kašpar hlavou u bližší tyče třetí gól. Brzy měl další velkou příležitost František Belej. Domácí se nechali trochu ukolébat náskokem a dovolili soupeři, aby se ještě postavil na nohy. Tomáš Lerch se pořádně protáhl při pokusech Jiřího Tesaře a Lukáše Veselého. Druhý z nich nakonec snížil v 87. minutě po akci z pravé strany.

Hosté si v závěru vytvořili tlak, zahrozili ještě Jiří Tesař a střídající Petr Pejša, ale domácí udrželi výsledek i v krátkém nastavení. „Rozhodující pro vývoj utkání byly naše dva góly v první půli. Škoda jen, že jsme v závěru připustili zbytečné drama. Ale jsme rádi za dvě vítězství na konci podzimu, která nám umožní bez velkého stresu absolvovat zimní přípravu,“ rozloučil se trenér Milan Nousek ml.