Konečná v poháru. Ligový Hradec Králové přivítá Soběslav

Písek se do dalšího kola MOL Cupu nepodívá. V prvním kole vyhořel v Soběslavi, kde po trvalé převaze zahodil několik šancí a domácí je po ojedinělé akci potrestali vítězným gólem Hájka.

MOL Cup, 1. kolo, 16. 8. 2023, 18:00 hod.
FK Spartak Soběslav
1:0
Poločas: 0:0, Góly: 74. Hájek. Rozhodčí: Žurek – Izugrafov, Cigáň. ŽK: 3:1 (21. Kutner, 44. Větrovský, 90+1. Coufal – 55. Bartizal). Diváci: 457.
FK Spartak Soběslav: Červenec – Hoffmann, Bouchal, Kubart, Větrovský – Dvořák (46. Dumbrovský), Pravda (46. Hájek), Švec (69. Coufal), Vaněk (90. Maršík) – Vítovec (69. Hromada), Kutner.
FC Písek: Lukeš – Novák, Kašpar, Bartizal, Sajtl (65. Kašpírek) – Belej (65. Pineau), Mařík (65. Voráček), Pech (65. Vokurka), Štěch – Uher, Bicenc.

Písek si od prvních minut vytvořil územní převahu, zatlačil domácí na jejich polovinu, ale překonat domácího brankáře Července nedokázal.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Když se žlutomodří neprosazovali v koncovce, ukázal trenér po hodině hry na čtyři čerstvé hráče.

Klíčový okamžik nastal v 74. minutě a překvapivě na druhé straně hřiště. Kutner po autu našel centrem hlavu Tadeáše Hájka a tečovaný míč skončil v písecké brance. Spartakovci vytěžili z minima maximum.

Jednička domácích Červenec byl v plné permanenci, ale velké příležitosti Voráčka s Kašpírkem letěly těsně mimo. Závěr už si domácí pohlídali a po závěrečném hvizdu se radovali z postupu do druhého kola.

Kouči Nouskovi se po utkání nehovořilo lehce. „Je to velké zklamání, protože až do toho obdrženého gólu jsme utkání kontrolovali, ale ve finální fázi jsme nebyli dostatečně kvalitní na to, abychom vstřelili gól. Domácí si tu šanci vyčekali a dali rozhodující branku. My už jsme v závěru nedokázali odpovědět,“ litoval pohárového vyřazení.

Trenér Nousek nasadil do utkání sedm hráčů, kteří do sobotního duelu s Robstavem nezasáhli od začátku. „Chtěli jsme rozložit síly na ostatní kluky, protože sobotní zápas nebyl jednoduchý. Od některých to bylo kvalitativně málo. Rozdíl byl obrovský,“ mrzelo Nouska.