Na závěr přípravy utržili Písečtí lekci od Táborska

Na umělé trávě sezimovoústeckého areálu Soukeník se v sobotním dopoledni Písečtí střetli v přátelském utkání s FC Silon Táborsko, s nímž zakončili letošní a načnou i příští fotbalový rok.

Příprava, Přátelské utkání, 25. 11. 2023, 10:00 hod.
FC Silon Táborsko
9:3
Poločas: 5:1, Góly: Kopáček 6, Vítovec 2, Kolouskas - Voráček, Kouhout, Dohnal.
FC Silon Táborsko: Kerl – J. Šplíchal, Mido, J. Sojka, Varačka (75. A. Sojka) – Adeniran (61. Svatek), Nsunzo – Drchal (46. Sylla), Kopáček, Kalousek (46. Solio) – Vítovec (61. Kolouskas).
FC Písek: 1. poločas: Lukeš – Novák, Bartizal, Kašpar (44. Hrdlička), Tlapa – Belej, Baďura – Vokurka, Voráček, Štěch – Kohout.
2. poločas: Lukeš – Maroušek, Bartizal, Janda, Vokurka – Štěch, Baďura, Dohnal, Malát – Pech, Voráček.

V posledním duelu v tomto kalendářním roce nastoupila obě mužstva v kombinovaných sestavách. V píseckém týmu odpočívali ze základní jedenáctky matadoři Běloušek s Korešem, dále Arzberger, Bicenc a Lerch. Šanci naopak dostali talentovaní mladíci, kteří by se měli zapojit do zimní přípravy A-týmu.

Také táborští testovali několik mladíků, střelecky zářil slávista Jakub Kopáček, autor šesti gólů. Domácí byli od začátku lepším týmem a po čtvrthodině zadělali na dvougólový náskok. Voráček sice překonal Kerla a snížil, ale soupeř vytáhl skóre až na hrozivých 7:1.

Po hodině hry korigoval dorostenec Kohout a v poslední minutě zmírnil debakl třetím zásahem Dohnal na konečných 3:9.

Písečtí v příštím týdnu absolvují ještě pár tréninků, meziblok zakončí ve čtvrtek. „Pak si kluci dají volno a pomalu v prosinci najednou na individuální plán tak, aby byli připraveni na lednovou zimní přípravu,“ uvedl k programu kouč Milan Nousek.

Zimní přípravu zahájí Nouskovi svěřenci v pondělí 8. ledna 2024. Čeká je kondiční soustředění a přátelské utkání se čtveřicí druholigových soupeřů (Táborsko, Dukla, Žižkov, Příbram), zimní turnaj v Kamenici nad Lipou a generálka s béčkem Táborska.