Písek v prvním zimním duelu podlehl Táborsku

Po dvou týdnech hrubé přípravy a čtyřdenního soustředění na Šumavě načali hráči FC Písek zápasové prověrky v zimním období. Napoprvé z atraktivních soupeřů druhé nejvyšší soutěže hostili na domácí umělce FC Silon Táborsko.

Příprava, přát., 20. 1. 2024, 11:00 hod.
FC Silon Táborsko
1:4
Poločas: 1:3, Góly: 40. Bicenc – 27. Svatek, 30. Kalousek, 43. (pen.) Dordić, 66. Šašinka.
FC Písek: Lukeš (46. Lerch) – Vokurka, Bartizal, Běloušek, Tlapa – Bicenc, Mařík, Dohnal, Štěch – Voráček, Kohout. Střídali Arzberger, Pech, Vonášek, Kašpírek, Souhrada, Hrdlička.
FC Silon Táborsko: Kerl – Schindler, Novák, Sunzu, J. Šplíchal – Skopec, Kopáček – Kalousek, Kateřiňák, Dordić – Svatek. Střídali Varačka, Koné, Kopřiva, Plachý, Zeman, Bláha, Sojka, T. Drchal, Šašinka, Matoušek, Mrzena.

I přes náročný program a únavu Písečtí vstoupili do zápasu proti druhému celku F:NL aktivně a úvodní 30minutovku drželi se soupeřem krok. V útoku nastoupil s kapitánskou páskou dorostenec Kohout.

Zápas mě od začátku velmi slušné tempo a první gólový moment přišel ve 27. minutě, kdy brankář Písku Lukeš pozdě zareagoval na centrovaný míč a Svatek trestal. Za další dvě minuty dostal přihrávku z křídla expísecký Kalousek, který překonal Lukeše podruhé.

Na konci první půle se dočkali i žlutomodří (bez rekonvalescenta Sajtla a maroda Koreše), Bicenc korigoval, ale vzápětí znovu chybovala domácí obrana, Běloušek fauloval a Dordić z penalty upravil na poločasových 1:3.

Do druhé půle oba celky prostřídaly, domácí zlepšili obrannou hru a vyvarovali se zbytečných chyb. Po hodině hry zvýšili Táborští po úniku mladíčka Drchala a nechytatelné střele Šašinky, proti níž neměl gólman Lerch nárok.

Písečtí mohli korigovat z trestného kopu Arzbergrem či pokusem Kašpírka, ale oba měli vychýlenou mušku. Za hosty spálil velkou možnost Matoušek. Při střele Šašinky se vyznamenal Lerch. Další gól ve zbývajících minutách již nepadl a domácí po sympatickém výkonu prohráli 1:4.

Trenér Písku Milan Nousek byl s úvodním vystoupením v novém roce spokojený. „Napoprvé to nebylo vůbec špatné,“ hodnotil bezprostředně po utkání. „Škoda jen, že věci, které chceme do zápasu vnést, hráči bohužel nesplnili a kvůli tomu jsme zcela zbytečně inkasovali dva laciné góly. To mě štve. Jinak, co se týká nasazení a hry, nemám hráčům co vytknout. Byla to velice dobrá příprava,“ uvedl Nousek.

Příští sobotu (10,15) se u Otavy představí Dukla Praha, která tu bude na tradičním zimním soustředění od 22. do 27. ledna.