Písek trestuhodně zahazoval tutovky a poprvé doma nebodoval

Písecká jedenáctka v úvodním střetnutí druhé poloviny sezony ČFL prohrála s Povltavskou FA 1:2. Hosté vytěžili z minima maximum, zatímco domácí zahodili po přestávce tři veliké příležitosti a inkasovali rozhodující gól z rychlého protiútoku.

ČFL A, 16. kolo, 2. 3. 2024, 10:15 hod.
Povltavská fotbalová akademie
1:2
Poločas: 1:1, Góly: 32. Běloušek - 30. Budinský, 69. M. Novák.
Rozhodčí: Nejedlo – Melichar, Machýček.
ŽK: 2:0 (86. Koreš, 93. Bartizal).
Diváků: 550.
FC Písek: Lerch – Bartizal, Běloušek, Kašpar – Baďura (78. Pech), Koreš – Belej (69. Vokurka), Dohnal (69. Mařík), Bicenc (60. Kašpírek) – Arzberger (78. Kohout), Voráček.
Povltavská fotbalová akademie: Benada – L. Novák, Zákostelský, Vala, Kozel (78. Smetana) – Lanc, Jakobovský (65. Mareš), M. Novák, Hejda (60. Dvořák) – Budínský (78. Schwan), Drobílek.

Oba celky před zahajovacím výkopem uctily minutou ticha památku Jindřicha Vokatého. Výtěžek ze vstupného putoval na pozůstalou rodinu.

Jarní premiéru sledovalo 550 diváků. Domácí trenér dal od začátku šanci benjamínkovi Baďurovi a vsadil na tříčlennou obranu.

Písečtí vstoupili do utkání aktivně, tlačili se před branku Středočechů a ve 13. minutě střílel nebezpečně Bicenc, ale brankáře Benadu zachránilo břevno.

Hosté se po dvaceti minutách začali osmělovat a domácí obraně připravili několik horkých chvilek. Ve 30. minutě se už Povltavská dočkala, Denis Budinský vypálil z hranice vápna a Lerch se marně natahoval na přesnou střelu k tyči.

Radost v hostujícím táboře trvala pouhé dvě minuty. Bleskovou odpověď Písku zařídil po rohu Dohnala kapitán Ondřej Běloušek, který poslal míč hlavou nezadržitelně do sítě a vyrovnal. První poločas zakončila nepovedený pokus Dohnala z trestného kopu.

Dvě minuty po přestávce měli domácí jedinečnou možnost zvrátit stav, Arzbergrův centr propadl za hostující obránce až na zadní tyč, kde nabíhal Koreš, ale zblízka netrefil prázdnou branku.

Po hodině hry Písečtí zahrávali několik rohových kopů, ale nedokázali z toho nic vytěžit. Naopak Povltavská, která se ve druhé půli ještě více zatáhla, udeřila z ojedinělé šance. V 69. minutě pronikl otevřenou domácí obranou Martin Novák a brejk zakončil střelou nad padajícím brankářem.

Domácí měli na smazání manka dvacet minut. Vytvořili si převahu a šance. V 74. minutě mohl po chybě hostujících obránců vyrovnat střídající Kašpírek, řítil se sám na branku, ale na Benadu nevyzrál. Následně Kašpar hlavičkoval po rohu nad, stejně jako Koreš z přímého kopu.

Zmar v koncovce dokonal ve třetí minutě nastavení Voráček. Vysoký míč propadl za obrannou linii Středočechů, písecký útočník se zjevil osamocen před brankářem, ale celou situaci uspěchal a lobem zamířil nad.

Vzápětí následoval závěrečný hvizd rozhodčího. Písečtí na umělce ztratili všechny body a poprvé v sezoně na domácí půdě okusili hořkost porážky.

Písečtí doplatili na zahozené šance a dvě zaváhání v obraně. „Směrem dopředu jsme byli aktivnější, bohužel jsme nevyužili vytvořené šance. Soupeř se naopak prosadil ze dvou útoků. Obraz hry byl podobný podzimnímu utkání. Hráče jsme na to připravovali, ale nebyli schopní reagovat, jak měli, a to nás stálo body. Takové zápasy musíme vyhrávat,“ mrzelo píseckého trenéra Milana Nouska, jehož svěřenci vyšli s Povltavskou naprázdno i v odvetě. „Musíme zabrat venku,“ řekl kouč k nadcházejícímu duelu s Robstavem.