O porážce Písku s Robstavem rozhodla standardka v samém závěru

Vstup do jarní části sezóny se fotbalistům Písku nevydařil. Po domácí prohře s Povltavskou neuspěli ani ve venkovním utkání a v Přešticích s Robstavem prohráli gólem z 90. minuty.

ČFL A, 17. kolo, 9. 3. 2024, 14:30 hod.
FK Robstav
2:1
Poločas: 0:0, Góly:59. Štursa, 90. Sow – 64. Voráček.
Rozhodčí: Coufal – Hoch, Makovec.
ŽK: 2:4 (74. Kraml, 78. Rádl – 16. Běloušek, 45. Bartizal, 61. Belej, 88. Novák).
Diváků:100.
FK Robstav: Hinterholzinger – Havel, Heger, Kraml (76. Sow), Petr, Popovič (68. Brabec), Rádl, Štursa (90+2. Řezáč), Šulc, Tvaroh, Zeman (90+2. Aw).
FC Písek: Lerch – Novák, Běloušek, Bartizal, Vokurka – Baďura (80. Kašpar), Koreš, Dohnal (57. Bicenc) – Belej (72. Kašpírek), Voráček, Arzberger (80. Pech).

Hrálo se na těžkém terénu a k vidění byl spíš boj než pohledný fotbal. Terén ztěžoval jakoukoliv kombinaci a šance se tak rodily spíš po standardních situacích, které nakonec zápas také rozhodly.

V prvních dvaceti minutách byl lepší domácí tým a hosté přežili několik dobrých příležitostí Přeštic. Gól padl až na začátku druhé půle a jeho autorem byl domácí Ondřej Štursa. Písecká odpověď přišla záhy. Po pěti minutách zahrávali hosté standardku a Martin Voráček uklidil odražený míč do přeštické sítě.

Jinak vyrovnaný duel spěl pomalu k remíze, v poslední minutě však dostali domácí výhodu standardní situace a Ndiape Sow rozhodl o tom, že body zůstaly v Přešticích.

„Byla to spíš nakopávaná, protože na tak těžkém terénu se kombinovat nedalo. Na stav trávníku se ale nechci vymlouvat, protože ten byl pro obě mužstva stejný. Přeštice z toho bohužel dokázaly vytěžit víc než my,“ litoval trenér Písku Milan Nousek.

O první jarní body se Písečtí pokusí do třetice v páteční domácí předehrávce s rezervou Viktorie Plzeň.