O výhře v Karlových Varech Písek rozhodl již v úvodní půlhodině

Vstup do jarní části fotbalistům Písku nevyšel. Po porážkách s Povltavskou a Robstavem se ale Písečtí rozjeli a v posledních dvou duelech získali šest bodů. V sobotu večer uspěli na hřišti Karlových Varů, odkud si přivezli výhru 2:0.

ČFL A, 19. kolo, 23. 3. 2024, 18:00 hod.
FC Slavia Karlovy Vary
0:2
Poločas: 0:2, Góly: 5. Běloušek, 25. Arzberger.
Rozhodčí: J. Beneš – A. Beneš, Ježek.
ŽK: 3:3 (1. M. Markovyč, 59. Ostapenko, 71. Černý – 73. Voráček, 89. Novák, 90+2. Pech).
ČK: 1:0 (24. Pěkný).
Diváků: 170.
FC Slavia Karlovy Vary: Soloha – Didier, Pěkný, Ostapenko, V. Markovyč (29. Černý), M. Markovyč (52. Červený), Alozie, Žilák, Horník, Milidrag (80. Mašata), Tagne.
FC Písek: Lerch – Vokurka, Novák, Belej (80. Štěch), Arzberger (71. Bicenc), Dohnal (71. Kašpírek), Běloušek, Voráček (88. Kašpar), Bartizal, Koreš, Baďura (80. Pech).

Písek začal v lázeňském městě výborně a už v 6. minutě se ujal vedení. Tomáš Arzberger zahrával roh a hlavičkující kapitán Ondřej Běloušek otevřel skóre – 0:1.

Vzápětí mohla domácí Slavia vyrovnat, ale překonaného gólmana Lercha zastoupil u jeho levé tyče obránce Novák.

Písku pomohlo brzké vyloučení karlovarského Martina Pěkného, který ve 24. minutě zastavil těsně před vápnem nedovoleně unikajícího Martina Voráčka a rozhodčí Beneš okamžitě tasil červenou kartu. Z následného přímého kopu Tomáš Arzberger propálil zeď a domácí brankář Soloha se za míčem jen bezmocně ohlédl – 0:2. To byly rozhodující momenty zápasu.

Brankář Písku Tomáš Lerch předvedl první vážnější zákrok až na začátku druhého poločasu, jinak ale moc práce neměl a hosté si proti oslabenému soupeři tři body v pohodě pohlídali.

„Je to paráda. Do Karlových Varů jsme si jeli pro body a díky prvnímu poločasu, kdy jsme byli velice dobří, jsme si je také přivezli. Pomohlo nám samozřejmě i vyloučení domácího fotbalisty. Tým k početní výhodě přistoupil tak jak měl, aby převaha jednoho hráče v poli byla znát a náš druhý gól utkání rozhodl,“ zhodnotil výhru na drahovické umělce písecký trenér Milan Nousek.