Tři body z píseckého trávníku si jako první odvezl B-tým Dukly Praha

Po dvou výhrách nad béčkem Plzně a v Karlových Varech si fotbalisté Písku opět vybrali slabší chvilku a béčku pražské Dukly podlehli 0:2. Jde tak o první porážku na hlavním stadionu. Pražané ale u Otavy potvrdili svou kvalitu a formu z posledních zápasů.

ČFL A, 20. kolo, 29. 3. 2024, 18:00 hod.
Dukla Praha B
0:2
Poločas: 0:1, Góly: 10. a 51. (pen.) Lehký.
Rozhodčí: Fencl – Langmajer, Mazanec.
ŽK: 4:4 (38. Arzberger, 50. Baďura, 60. Vokurka, 87. Voráček – 53. Krenciv, 64. Ulman, 71. Štefan, 89. Uhlíř).
ČK: 1:0 (87. Běloušek).
Diváků: 350.
FC Písek: Lerch – Novák, Bartizal, Běloušek, Vokurka – Baďura (60. Kohout), Koreš (72. Pech), Dohnal (85. Kašpar) – Belej (72. Kašpírek), Voráček, Arzberger (46. Kalousek).
Dukla Praha B: Štefan – Krejčí, Uhlíř, Atsuta, Krenciv – Barac (72. Kocman), Špatenka (65. Bačinský), Hrubeš (84. Hübl), Ulman – Jelínek (84. Bilstrup), Lehký (72. Magdi).

Písek poprvé inkasoval už v 10. minutě poté, co Filip Lehký výborně provedl trestný kop a Dukla vedla 0:1. „Bylo to po naší chybě v rozehrávce uprostřed hřiště. Tím jsme soupeře dostali do hry. My jsme naopak byli v útlumu a první poločas byl z naší strany hrozivý,“ popsal dění na hřišti v prvních pětačtyřiceti minutách trenér Písku Milan Nousek.

Domácí měli ještě štěstí, neboť ve 30. minutě po autu a následném centru z levé strany trefil Lehký hlavou tyč Lerchovy brány. Hned po přestávce se ale Filip Lehký prosadil a gólem z penalty po Baďurově faulu ve vápně zvýšil na 0:2 pro Duklu.

Písek ale zbraně nesložil a s navrátilcem Kalouskem usiloval o vstřelení kontaktní branky, která by zápas zdramatizovala. Velice blízko byli Písečtí v 86. minutě, domácí hráč měl ve vápně hodně času k zakončení, mířil ale vysoko nad břevno. Následně byl vyloučen kapitán Písku Běloušek a tím bylo po nadějích.

Písečtí přesto sympaticky bojovali až do konce, na výsledku se ale už nic nezměnilo. „Druhý poločas byl lepší, tlačili jsme se do zakončení, dostali jsme se i do dobrých příležitostí, bohužel nám tam ale nic nespadlo. Byl to těžký zápas, Dukla byla lepším týmem a zaslouženě vyhrála,“ zhodnotil utkání Milan Nousek.