Nepovedený závěr na Motorletu

Fotbalisté Písku ve druhém utkání po sobě neskórovali a stejně jako před týdnem prohráli výsledkem 0:2. O porážce Píseckých se rozhodlo v posledních pěti minutách, kdy se dvakrát prosadil domácí Okechukwu Amobi. Produktivnímu fotbalistovi Motorletu stačily ke vstřelení dvou rozhodujících branek pouhé čtyři minuty.

ČFL A, 21. kolo, 6. 4. 2024, 10:15 hod.
FK Motorlet Praha
2:0
Poločas: 1:0, Góly: 85. a 89. Amobi.
Rozhodčí: Vojtěch – Bečvář, Duchoň.
ŽK: 4:1 (25. Jurčišin, 62. Sehedi, 81. Konopásek, 89. Žížala – 66. Dohnal).
Diváků: 172.
FK Motorlet Praha: Dvořák – Lukášek, Rataj, Alexandr, Žížala (90. Kučerka), Amobi, Jurčišin (90. Tompte), Candela, Kodr, Hroník (74. Budín), Sehedi (63. Konopásek).
FC Písek: Lerch – Novák, Bartizal, Kašpar, Vokurka – Koreš, Pech – Kalousek, Belej (76. Štěch), Dohnal – Arzberger.

Sedmdesát minut hrál Písek s domácími vyrovnanou partii bez větších příležitostí ať na jedné či druhé straně.

Písku se sice podařilo rozvlnit síť za domácím brankářem již v 9. minutě utkání, hosté se ale radovali marně, neboť gól kvůli ofsajdu neplatil.

V posledních dvaceti minutách hráči Motorletu výrazně přidali a pět minut před závěrečným hvizdem šli do vedení. Střela Žížaly do sítě přes písecké obránce neprošla, ale z dorážky už se Amobi nemýlil – 1:0.

O tři minuty později vyběhl gólman Lerch až k půlící čáře, kde prohrál souboj s Amobim a ten pak neměl problém zvýšit do prázdné brány na konečných 2:0. Díky výhře se pražský tým v tabulce dotáhl na Písek na rozdíl tří bodů.

"Jsme zklamaní, protože až do osmdesáté minuty jsme drželi nerozhodný výsledek a nakonec se vracíme bez bodu. Zápas byl dlouho vyrovnaný, v závěru nás ale soupeř zatlačil, převzal iniciativu a my jsme se z toho nedokázali vymanit. Výsledkem pak byly inkasované góly. Je to škoda, protože kdybychom získali alespoň bod, mohl Motorlet zůstat daleko za námi," smutnil trenér Písku Milan Nousek.