Písečtí bodově strádají, potřetí vyšli naprázdno

Bez gólů se nevyhrává. Fotbalisté Písku se o tom znovu přesvědčili ve 22. kole ČFL, v němž podlehli doma béčku pražských Bohemians 0:1.

ČFL A, 22. kolo, 12. 4. 2024, 18:00 hod.
Bohemians Praha B
0:1
Poločas: 0:0, Góly: 81. Lehovec.
Rozhodčí: Severýn – Švorc, Andras.
ŽK: 6:1 (38. Dohnal, 40. Voráček, 62. Koreš, 74. Bartizal, 86. Sajtl, 90+1. Pech – 34. Farkaš).
Diváků: 455.
FC Písek: Lerch – Novák, Bartizal, Kašpar, Vokurka (90. Štěch) – Koreš, Pech – Belej, Dohnal (63. Arzberger), Kalousek – Voráček.
Bohemians Praha B: Šiman – Müller, Petrouš (46. Pomahač), Farkaš, Lehovec, Janovský, Nekvasil (82. Liška), Damašek (68. Havránek), Kozák, Skořepa (85. Nechvátal), Necid.

Písečtí se trápí zejména v koncovce a gól nedali už ve třetím utkání v řadě. Proti Klokanům přitom měli šancí více než dost. Zelenobílí hrající v černých dresech vsadili u Otavy na defenzivu a brankář Písku Tomáš Lerch byl téměř bez práce. Co je to ale platné, počítají se góly a Písečtí nedali ani jeden.

Deset minut před koncem pak přišel šok, když hráči Bohemians kopali roh, po němž Radek Lehovec volný na zadní tyči nezadržitelně skóroval.

Písek měl přitom po většinu hrací doby převahu, hrálo se především na polovině pražského celku, domácí snaha však vyšla vniveč.

V 15. minutě utekl po pravé straně rychlý Kalousek, hezky si navedl míč do dobré střelecké pozice, z hranice velkého vápna však těsně minul pravou tyč Šimanovy brány.

Ve 34. minutě se už hráči Písku po Kalouskově centru a Voráčkově hlavičce radovali z gólu, ten ale kvůli ofsajdu neplatil. Domácí už zvedali ruce nad hlavou po další gólové hlavičce Voráčka v 56. minutě, brankář Bohemians ale na poslední chvíli míč zachytil.

V závěrečných minutách měl Písek drtivou převahu. Za hlavu se držel v 87. minutě Arzberger, který v jasné šanci netrefil dobře balón, a domácím nebylo souzeno ani při velkém závaru o tři minuty později. Gól Písečtí nedali a tři body si odvezli hráči Bohemians.

„V utkání jsme měli i dobré pasáže, doplácíme ale na nekvalitu ve finální fázi. Některé situace řešíme zbrkle, nebo je zase zbytečně přehráváme a dáváme tak soupeři možnost se na ty situace připravit. Občas máme i smůlu. Podobně jako před týdnem proti Motorletu jsme si nepohlídali ofsajdové postavení a opět nám nebyl uznán gól. Štěstí se od nás v posledních zápasech odklonilo, tak doufám, že v příštím utkání budeme těmi šťastnějšími my,“ zhodnotil duel s rezervou Bohemians písecký trenér Milan Nousek.