Písek vydřel v Xaverově s vedoucím béčkem Slavie bod za remízu 2:2

Cenný bod přivezli fotbalisté Písku celkem nečekaně ze hřiště prvního celku tabulky Slavie Praha B, kde hráli hodinu v desíti bez vyloučeného Stanislava Vokurky.

ČFL A, 26. kolo, 12. 5. 2024, 10:15 hod.
SK Slavia Praha B
2:2
Poločas: 0:1, Góly: 51. Vorlický, 55. Dom. Pech - 16. Voráček, 69. Dohnal.
Rozhodčí: Langmajer - Hodek, Kříž.
ŽK: 1:6 (30. Žitný - 17. Sajtl, 18. Lerch, 74. Voráček, 77. Koreš, 83. Pech, 90. Bartizal).
ČK: 0:1 ( 32. Vokurka).
Diváků: 318.
SK Slavia Praha B: Slavata - Trédl, Konečný, Hunal, Zachoval, Toula (46. Vorlický), Dav. Pech (78. Behenský), Žitný (46. Dom. Pech), Diouf (37. Sy), Ogungbayi, Rama (46. Škoda).
FC Písek: Lerch – Vokurka, Běloušek, Baďura (63. Maroušek), Štěch – A. Pech (86. Janda), Koreš – Belej (86. Novák), Voráček (89. Bartizal), Sajtl (46. Dohnal) – Arzberger.

Písečtí začali na Xaverově výborně. V 16. minutě prodloužil centr z pravé strany do domácí sítě Martin Voráček. Vzápětí však Slavia mohla vyrovnat. Brankář Lerch fauloval ve vápně domácího hráče a rozhodčí Langmajer ukázal na penaltu. Tu zahrával Ogungbayi, brankář Lerch však svou chybu napravil a střelu k tyči vyrazil.

Písecký gólman pak stejného hráče vychytal i ve 29. minutě a právě Lerchovi mohli hosté děkovat, že v prvním poločase gól neinkasovali. Do druhé půle však Písek nastupoval v mnohem složitější situaci, neboť ve 32. minutě obdržel Stanislav Vokurka bez žlutého varování za ostrý zákrok na domácího hráče červenou kartu.

Červenobílí dokázali hru v početní výhodě brzy po přestávce využít a slepenými góly Lukáše Vorlického a Dominika Pecha vývoj zápasu otočili.

Písecké to ale nepoložilo a bojovali dál. Za svou snahu byli hosté odměněni v 68. minutě, kdy z levé strany zahrával standardku Ondřej Dohnal a jeho centr skončil nikým netečován v brance Slavie.

Sešívaní si vytvořili několik příležitostí, aby strhli vedení opět na vlastní stranu, ale stav se již nezměnil a utkání skončilo stejně jako na podzim nerozhodně 2:2.

Písek si zásluhou dobré produktivity a výborných zákroků Tomáše Lercha připsal do tabulky cenný bod. „Byl to těžký zápas a mužstvo musím pochválit za to, jak k němu přistoupilo a jak ho odbojovalo. Bod z tohoto utkání je maximum, jakého jsme mohli dosáhnout, protože Slavia měla dostatek výborných příležitostí ke vstřelení branky. Naštěstí pro nás nebyli hráči Slavie při zakončení dostatečně koncentrovaní, a navíc měl svůj den gólman Tomáš Lerch, který zachytal výborně,“ řekl k zápasu písecký trenér Milan Nousek.