Písek venku zabral a z Admiry si přivezl tři body, které mají cenu zlata

Důležité vítězství vybojovali v neděli dopoledne fotbalisté Písku na hřišti Admiry Praha a odskočili v tabulce dvojici ohrožené sestupem z ČFL.

ČFL A, 28. kolo, 26. 5. 2024, 10:15 hod.
FK Admira Praha
1:3
Poločas: 0:2, Góly: 68. Jandovský – 10. a 59. Voráček, 33. (pen.) Koreš.
Rozhodčí: Matějka – Tryzna, Rychtár.
ŽK: 3:3 (Čížek, Čácha, Martinic – Baďura, Voráček, Lerch).
Diváků: 203.
FK Admira Praha: Keller – Vlček (46. Skalický), Fric, Mráz (70. Marek), Čácha, Jandovský (90. Konejl), Burýšek (70. Martinic), Záruba (46. Koutecký), Čížek, Zahálka, Horák.
FC Písek: Lerch – Sajtl, Běloušek, Bartizal, Štěch – Baďura, Mařík (73. Arzberger) – Kalousek (65. Dohnal), Koreš, Belej (65. Pech) – Voráček (90. Novák).

Písku vyšel vstup do utkání. Hosté mohli skórovat již ve třetí minutě, centr Kalouska však zakončující Belej ani Koreš do brány nedostali. V 10. minutě už to ale hostům vyšlo. Na Korešův centr si vyskočil Martin Voráček a hlavou otevřel skóre – 0:1.

Admira zahrozila až ve 23. minutě, připraveného brankář Lercha však Čácha svým centrem na švestkách nenachytal. Domácí se snažili o vyrovnání, Písek se ale úspěšně bránil a po půlhodině hry udeřil podruhé. Domácí Čížek fauloval ve vlastním pokutovém území Kalouska a Štěpán Koreš z penalty zvýšil na 0:2. Tento stav vydržel až do 59. minuty.

Písečtí si do té doby celkem v poklidu hlídali svůj dvoubrankový náskok a pak znovu udeřili. Koreš založil rychlý protiútok a Martin Voráček se štěstím dostal míč za záda domácího brankáře potřetí – 0:3.

O devět minut později vykřesal pro Admiru jiskérku naděje Jiří Jandovský trefou na 1:3, víc toho ale Písečtí domácím nedovolili a z Prahy si zaslouženě vezli tři body. „Hráli jsme účelně, potřebovali jsme nutně bodovat, abychom utekli ze spodku tabulky. Bylo to pro nás složitější, ale zvládli jsme to,“ oddechl si kormidelník Milan Nousek.