Derniéru na Vltavínu Písečtí nezvládli a odvezli si vysokou porážku

Fotbalisté Písku se rozloučili se sezónou prohrou 1:5 na hřišti pražského Loko Vltavín a v konečné tabulce ročníku 2023/24 obsadili 14. místo.

ČFL A, 30. kolo, 8. 6. 2024, 10:15 hod.
Loko Vltavín
FC Písek
5:1
Poločas: 2:0, Góly:11. a 88. Vaněk, 25. Maione, 70. Osmani, 86. Novák – 72. Voráček.
Rozhodčí: Langmajer – Fencl, Šlajs.
ŽK: 0:2 (35. Bartizal, 41. Dohnal).
Diváků: 250.
Loko Vltavín: Štorc – Říha, Matějka, Rott (78. Tesař), Sprinz, Čejda (46. Lukavský), Kuchař (59. V. Novák), Podzimek (53. Tichý), Hruška, Vaněk, Maione (59. Osmani).
FC Písek: Lukeš – Vokurka, Bartizal, Baďura, Štěch (34. Novák) – Belej, Dohnal (73. Koreš), Mařík, Kalousek – Arzberger (34. Pech), Voráček.

Písek odjížděl do hlavního města již zachráněný a mohl hrát v naprostém klidu, přesto si trenér Nousek představoval od svých hráčů jiný přístup k utkání. „Skoro k tomu nemám co říct. Jsem zklamaný a náš výkon neomlouvá ani fakt, že už v podstatě o nic nešlo,“ krčil rameny trenér Milan Nousek.

Celý týden písecký kouč připravoval své svěřence tak, aby zápas nepodcenili a hráli naplno i v posledním duelu sezóny. U hráčů se to ale podle jeho slov zřejmě nesetkalo s pochopením. „Špatný přístup k utkání byl důvodem naší vysoké prohry,“ míní Nousek.

Vltavín byl v prvním poločase častěji na míči, Písečtí naopak prohrávali osobní souboje a u všeho byli pozdě. Do druhého poločasu tak šli domácí s dvoubrankovým náskokem. Po přestávce hráli hosté o něco lépe, do výsledku se ale zlepšená hra nepromítla, a i druhý poločas Písek prohrál rozdílem dvou branek.

V 70. minutě už naopak hosté prohrávali 3:0. Martin Voráček vzápětí gólem na 3:1 vykřesal jiskérku naděje, Vltavín ale své vítězství pojistil dalšími dvěma góly. „Domácí udělali ve druhé půli několik chyb v rozehrávce, my jsme je ale nedokázali potrestat, a místo abychom snížili na jednobrankový rozdíl, domácí si svůj náskok udržovali,“ zhodnotil derniéru s Vltavínem písecký kouč Milan Nousek.