Petr Lukeš: Kluci podali výborný výkon

Skvělými zákroky se ve druhém přípravném střetnutí prezentoval do druhého poločasu nastoupivší brankář FC Písek Petr Lukeš. Několikrát se vyznamenal a Pražanům dovolil pouze jediný zásah, který znamenal lichotivou plichtu 1:1. Pochvalu si vysloužil i od samotných hráčů Dukly Praha.

Dukla vyslala o přestávce do hry silnější sestavu. Očekával jsi, že si dostatečně zachytáš? Lerch v první půli neměl tolik práce.
Samozřejmě jsem počítal, že to bude náročné, přece jenom nastoupili hráči z 2. ligy, kteří chtějí postoupit nejvyšší soutěže. Přesně takovéhle zápasy mám rád. Úplně bych neřekl, že by Tomáš neměl málo práce, vyřešil tam dost těžkých situací.

Jaké pokyny ti dal trenér brankářů Radek Charvát?
Radek vždy říká, ať si to zbytečně nekomplikujeme a hrajeme jednoduše.

Předvedl jsi několik výborných zákroků. Kdy ses nejvíc zapotil?
Nejvíce jsem se zapotil, když byl mířený roh na přední tyč a hráč Dukly ho hlavou prodloužil na zadní tyč, kde jsem ho vytěsnil a já sám jsem skončil v síti brány

Škoda inkasovaného gólu čtvrt hodiny před koncem. Jak k němu došlo?
Gól padl z rohu, kde si ho našel Roman Holiš, který hlavičkou zakončil přesně k tyči.

Co říkáš na průběh zápasu? Byla to spravedlivá remíza?
Řekl bych, že jo, kluci podali výborný výkon a na obou stranách bylo dost příležitostí rozhodnout zápas.

Stejně jako ostatní mladíci sbíráš zkušenosti. Podobná utkání jsou k tomu ideální, že?
Ano, jak jsem už říkal, podobné zápasy kvituju. A jsem rád za každou minutu, co můžu stát mezi třemi tyčemi.

Na zápas se přijel podívat i Honza Satrapa, bývalá jednička. Měli jste čas prohodit pár slov?
Byl jsem mile překvapen, že se přijel podívat, ale bohužel jsme toho moc neprobrali.

V pondělí budete za odměnu odpočívat. Přivítal jsi to?
Ano, přivítal jsem menší odpočinek, ale škoda, že to neplatí i do práce.