Písek ukončil sérii nezdarů na hřišti Petřínu Plzeň

Série porážek pokračování mít nebude! Na hřišti plzeňského Petřínu třetiligoví fotbalisté FC Písek zvítězili 2:1 (2:0). V první půli jim dvoubrankové vedení zajistili Arzberger s Voráčkem. Krátce po změně stran šli žlutomodří po vyloučení Kašpara do deseti, a Západočeši zásluhou Třísky v 79. minutě snížili. Už za tři minuty však i oni viděli červenou kartu a skóre se do konce utkání nezměnilo. Důležité body jsou doma! Sezonu uzavřou dvě jihočeská derby - v pátek 30. května se v Písku představí akademie Táborska a ve středu 4. června béčko českobudějovického Dynama (pokaždé výkop v 18.00).

ČFL A, 29. kolo, 24. 5. 2025, 10:15 hod.
SK Petřín Plzeň
FC Písek
1:2
Poločas: 0:2, Góly:79. Tříska - 16. Arzberger, 21. Voráček. Rozhodčí: Severýn - Tvrz, Hamouz. ŽK: 0:2 (62. Rajtmajer,88. Vokurka). ČK: 1:1 (82. Krůta - 48. Kašpar).
FC Písek: Lerch - Bartizal, Běloušek, Kašpar - Pařízek, Husar - Belej (76. Baďura), Malecha, Šimoník (56. Rajtmajer) - Arzberger (56. Vokurka), Voráček (90+1. Mařík).

Milan Nousek, trenér Písku: "Po třech porážkách bez vstřelené branky jsem za výhru moc rád. Přístup kluků byl diametrálně odlišný než v předchozích zápasech. V poločase jsme vedli o dvě branky a víceméně jsme utkání kontrolovali. Bohužel hned na začátku druhé půle jsme obdrželi červenou kartu a rázem se do hry vkradla nervozita. Stáhli jsme se a čelili náporu domácích. Bylo to těžké, ale kluci to díky své bojovnosti a obětavosti zvládli a dotáhli zápas do vítězného konce. Takže super."